Workshop în ASE

1. Acasa Comunicare Evenimente 2024 Workshop în ASE

Joi, 21 martie 2024, a avut loc primul workshop al proiectului „Place-based Economic Policy in the EU’s Periphery – fundamental research in collaborative development and local resilience. Projections for Romania and Moldova – PEPER”, finanțat prin Planul Național de Redresare și Reziliență, Componenta 9, I8, CF 275/2022.
În deschidere, au luat cuvântul prof. univ. dr. Constantin Marius Profiroiu, prorector ASE cu Relațiile internaționale, prof. univ. dr. André Torre, Université Paris-Saclay, directorul proiectului PEPER și dr. Anca Dragu, Guvernatorul Băncii Naționale a Moldovei.
Pe lângă prezentarea rezultatelor obținute în proiect până în prezent, va avea loc si o sesiune de lucru orientată pe seturile de date relevante în raport cu ipotezele proiectului, care va pune bazele pentru activitățile de cercetare din următoarea etapă. Foto…