Bursele Regale

Luni, 21 octombrie 2024, a avut loc în Sala Tronului de la Palatul Regal ceremonia dedicată acordării Burselor Regale unor studenţi români şi din Republica Moldova. În cadrul evenimentului, Alteța Sa Regală Radu, în numele Custodelui Coroanei române, a acordat, pentru a șaptea oară, burse pentru doi studenți de la ASE. Câștigătorii din acest an sunt: Bursa „Regina Elisabeta” – Petrache Anna Maria, REI, anul 3 licență (media generală 10 in ambii ani de studii) și Bursa „Regele Carol I” – Nițu Mihai Alexandru, FABIZ, anul 2 licență, (media generala 10 anul I). La ceremonie au asistat și au fost primii care i-au felicitat membri ai conducerii ASE: prof. univ. dr. Nicolae Istudor, Rector, conf. univ. dr. Ionela Costică, prorector cu activitatea didactică, prof. univ. dr. Dorel Mihai Paraschiv, prorector cu relațiile cu mediul de afaceri și viața studențească, conf. univ. dr. Florina Mohanu, director de marketing și comunicare și conf. univ. dr. Irina Elena Petrescu, director Cabinet Rector. Felicitări, dragi studenți! Foto… (foto credit: ASE și România Regală)