1. Acasa Comunicare Noutăți 2024 ASE în clasamentul Times Higher Education World University Rankings by Subject 2023

ASE se află, pentru al 5-lea an consecutiv, pe poziții notabile în clasamentul Times Higher Education World University Rankings by Subject 2023 – în domeniile Științe Sociale (Social Sciences) și Afaceri&Economie (Business&Economics).

ASE se poziționează pe locurile 601-800 la nivel internațional în domeniul Ştiinţe Sociale și 801+ în domeniul Afaceri&Economie, conform clasamentului Times Higher Education World University Rankings by Subject 2023, dat publicității la data de 25 octombrie a.c.

Consorţiul Universitaria este, de asemenea, prezent în aceste două domenii ale ediției din acest an al clasamentului, prin: Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași, Universitatea

„Babeș-Bolyai” din Cluj, Universitatea din București, Universitatea de Vest din Timișoara și Universitatea „Lucian Blaga” din Sibiu.

Cele două domenii se regăsesc la: