ASE în clasamentul WURI și în 2022

1. Acasa Comunicare Noutăți 2024 ASE în clasamentul WURI și în 2022

ASE în clasamentul internațional World’s Universities with Real Impact (WURI) 2022

Academia de Studii Economice din București se află și anul acesta în clasamentul World’s Universities with Real Impact, care are o abordare diferită față de clasamentele tradiționale și evaluează universitățile pe baza conceptelor noi, cum ar fi gradul de inovare, promovarea antreprenoriatului, responsabilitatea și gestionarea crizelor.

Academia de Studii Economice din București se află pe următoarele poziții:

• Locul 29 în rândul universităților cu impact real în ceea ce privește SPIRITUL ANTREPRENORIAL.
  • Locul 42 în rândul universităților cu impact real in A PATRA REVOLUTIE INDUSTRIALA/INDUSTRY 4.0.
  • Locul 51-100 în rândul universităților cu impact real în REALIZAREA DE APLICAȚII PENTRU INDUSTRIE.
  • Locul 51-100 în rândul universităților cu impact real în ceea ce privește MANAGEMENTUL CRIZELOR.
  • Locul 101-200 în rândul universităților cu IMPACT REAL LA NIVEL MONDIAL.