preview image

1. Acasa Comunicare Mass Media Comunicate de presă
FEBRUARIE 2024
9 februarie – ASE în primele 10% universități din lume

Clasamentul internațional Webometrics – Ranking Web of Universities poziționează, la nivel mondial, Academia de Studii Economice din București în primele 10% dintre universitățile clasificate, ocupând locul 1095 dintr-un total de 11.989 de instituții. ASE și-a continuat trendul ascendent și la nivel național, urcând pe locul trei în România din 102 instituții clasificate și locul 432 la nivel de Europa din 6.009 instituții, conform ediției cu numărul 21, din ianuarie 2024, a clasamentului mondial al universităților realizat de Cybermetrics (Spania) – https://www.webometrics.info/en/world.

1 februarie – Rezultate alegeri – Președinte al Senatului ASE

Noul Președinte al Senatului Universitar al Academiei de Studii Economice din București este prof. univ. dr. Gheorghe Hurduzeu.

Miercuri, 31 ianuarie 2024, la Academia de Studii Economice din București a avut loc prima ședință a Senatului universitar în noua componență, în cadrul căreia s-au desfășurat alegerile pentru funcția de Președinte al Senatului pentru mandatul 2024-2029.

This site is registered on wpml.org as a development site.