Prof. univ. dr. Ion Popa – DHC al Universității Ovidius din Constanța

1. Acasa Comunicare Evenimente 2024 Prof. univ. dr. Ion Popa – DHC al Universității Ovidius din Constanța

În data de 21 iunie a.c., Universitatea Ovidius din Constanța, la propunerea Facultății de Științe Economice, a decernat titlul de „Doctor Honoris Causa” prof. univ. dr. Ion Popa, decanul Facultății de Management din Academia de Studii Economice din București, președinte al Comisiei Științe Economice și Administrarea Afacerilor (CNATDCU), președinte al Comisiei Științe Economice I (ARACIS), vicepreședinte al Societății Academice de Management din România (SAMRO), membru corespondent al Academiei Oamenilor de Știință din România (AOSR), director al Centrului pentru Studii de Management Comparat. La festivitate a participat o numeroasă delegație a Consiliului de Administrație și Senatului universitar al ASE, condusă de Rector, prof. univ. dr. Nicolae Istudor și Președintele Senatului, prof. univ. dr. Gheorghe Hurduzeu.
Reprezentanții ASE au participat, de asemenea, cu comunicări, la lucrările Conferinței Internaționale „Present Issues of Global Economy”, organizată de Facultatea de Științe economice de la Universitatea Ovidius. Foto…