Participarea ASE la „International Scientific Conference Globalization and Its Socio-Economic Consequences”

1. Acasa Comunicare Evenimente 2024 Participarea ASE la “International Scientific Conference Globalization and Its Socio-Economic Consequences”

În perioada 8-10 octombrie a.c., prof. univ. dr. Elvira Nica, decan al Facultății de Administrație și Management Public, a participat, în calitate de guest speaker, la „International Scientific Conference Globalization and Its Socio-Economic Consequence”, organizată de Universitatea din Zilina, Slovacia. Prof. univ. dr. Elvira Nica este Doctor Honoris Causa al Universității Zilina.
În deschiderea conferinței, Rectorul ASE, prof. univ. dr. Nicolae Istudor, a adresat un mesaj video participanților. La conferință au participat cu lucrări un număr considerabil de cadre didactice din ASE, între cele două universități existând o colaborare consistentă pe linia activității de cercetare. Foto…