FELICITĂRI UNIVERSITĂȚII DIN BUCUREȘTI, LA ANIVERSARE!

1. Acasa Comunicare Evenimente 2024 FELICITĂRI UNIVERSITĂȚII DIN BUCUREȘTI, LA ANIVERSARE!

Rectorul ASE, prof. univ. dr. Nicolae Istudor, și prof. univ. dr. Marius Constantin Profiroiu, prorector relații internaționale, au participat, la Opera Română, la manifestările festive, dedicate celei de-a 160 aniversări a partenerului tradițional al ASE, Universitatea din București.
Rectorul ASE a înmânat mesajul și placheta de felicitare, din partea comunității noastre academice. De asemenea, a transmis mesajul și placheta aniversară din partea conducerii Consiliului Național al Rectorilor.
„Împlinirea a 160 de ani de remarcabilă prezență în învățământul superior românesc a Universității din București constituie plăcutul prilej de a vă adresa, în numele Consiliului de Administrație și al Senatului universitar, precum și al întregii comunități a Academiei de Studii Economice din București, felicitări cordiale pentru rezultatele de excepție, obținute în această perioadă, pentru promovarea unui învățământ universitar la cele mai înalte standarde, la nivel național și internațional!” (Din mesajul aniversar al ASE). Foto…