1. Acasa Comunicare Evenimente 2024 ASE – membru al rețelei globale Sustainable Development Solutions Network (SDSN)

În luna ianuarie 2024 a fost aprobată aplicația universității noastre de a deveni membru al rețelei globale Sustainable Development Solutions Network (SDSN). Acum ASE are statutul de membru instituțional și vom continua demersul de a înființa și operaționaliza o rețea națională – SDSN România, care să reunească instituții cu expertiză în domeniul dezvoltării cunoașterii pentru dezvoltare durabilă din România, respectiv universități, institute de cercetare, organizații non-guvernamentale.
Statutul de membru SDSN ne oferă posibilitatea de a fi în contact cu experți recunoscuți la nivel global în domeniul dezvoltării durabile, de a dezvolta noi parteneriate pentru cercetare, elaborarea de soluții sau fundamentarea politicilor publice, de a promova activitățile noastre la evenimente cu mare vizibilitate și de a identifica și accesa surse complementare de finanțare.